NAUJIENOS


© 2010m., Visos teisės saugomos
Tinklapį sukūrė: www.pigustinklapiai.lt
Informacija atnaujinta 2014.06.03
Mažojo futboliuko turnyras


             Taip jau burtai lėmė, jog ,,Mažojo futboliuko turnyras" vyko vaikų lopšelyje - darželyje ,,Žiogelis". Užsakėme puikų orą, pasipuošėme teritoriją ir nuo ryto laukėme draugų:iš      l.d.,,Spindulėlis", ,,Eglutė", ,,Žilvitis" bei  priešmokyklinukų iš Troškūnų,  Kurklių.

      Po prisistatymų, bendro parado, ištrauktų burtų užvirė nuožmios kovos. Sekdavosi tai vieniems, tai kitiems, bet nusiminusių nebuvo. Susumavus visus rezultatus nugalėjo Troškūnų komanda ,,Boružiukai", kurie kitais metais visus kvies rungtyniauti į Troškūnus. Antrieji liko l.d. ,,Eglutė" ir treti -  l. d. ,,Žiogelis". Visi apdovanoti prizais, diplomais, medaliais. Saldžias dovanas įteikė Anykščių savivaldybės švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Nila Mėlynienė. Kitus prizus - Ignalinos sveikatos biuro specialistės.


,,Mažųjų olimpiada 2014"


      Kadangi  mūsų įstaiga vienu iš pagrindinių prioritetų  pasirinkus sveikatos stiprinimą, grūdinimą tai labai nenustebome, kai buvome pakviesti ne tik sudalyvauti šiame respublikiniame renginyje, bet ir pravesti I - ojo etapo tarpdarželines varžybas.
     
Pas mus į Anykščius atvyko kaimynai: Utenos lopšelis - darželis ,,Želmenėlis", Ukmergės ,,Šilelis". Vyko komandų prisistatymas,  azartiškos varžybos, draugystės lėktuvėlių lankstymas pagal olimpinių žiedų spalvas ir aišku susidraugavimas.  Kas gi nenorėjo laimėti, bet susumavus rezultatus sėkmė labiau lydėjo Utenos l/d ,,Želmenėlis". Jie ir važiuos į antrąjį  etapą.


Tarptautinė  teatro diena lopšelyje - darželyje ,,ŽIOGELIS"


           Kadangi šie metai paskelbti teatro metais, visą kovo mėnesį  ruošėmės, vaidinome draugams, savo vyresniems kaimynams mokiniams. Smagiausia buvo gaminti kaukes ir bilietus. Bilietai kainavo du saldainius ir šypseną. Tarptautinę teatro dieną visus pasitiko pasakos be galo ir bobutė su dieduku. Smagiai pasirodė ,,Kodėlčiukai" su spektakliuku ,,Ožiukas, kuris mokėjo skaičiuoti"

      Vėliau stebėjome ,,Nykštuko kelionę". O smagiausia buvo visiems paplaukti laivu su tikru kapitonu. Paskutinėje apklausoje ,,Kas užaugęs rinksis aktoriaus profesiją ?" Tai   Anykščius garsins 14 būsimų aktorių.PASITINKANT  ŽEMĖS DIENĄ........


      Anykščių vaikų lopšelis - darželis ,,Žiogelis" nuolat dalyvauja ekologiniuose projektuose, rengia dienas be automobilio, akcijas ,,Plastikiniui maišeliui -Ne", renkame antrines žaliavas, baterijas, už kurias paskui įsigyjame knygų, rūšiuojame šiukšles.

     Šiemet pasitinkant Žemės dieną dalyvavome respublikinėje akcijoje ,,Ekogirlianda" Visa bendruomenė įsijungė į gėlyčių gamybą iš atliekų. Žemės dieną pagamintomis girliandomis pasipuošėme savo teritoriją ir sveikinome visus praeivius bei kvietėme švarinti, mylėti ir globoti mūsų gražų Anykščių kraštą.
     
Daugiausiai gaminant ekogirliandas prisidėjo ,,Kodėlčiukų" grupė.

Žiema, žiema bėk iš kiemo !


      Nors  žiema jau seniai pasikėlus padurkus iš mūsų miesto išlėkė, tačiau tradicijų nepamiršo mūsų darželio bendruomenė. Nuo pat ankstaus ryto rinkosi ožiai, velniukai, daktarai, būrėjos, meškos ir kiti persirengėliai. Tradiciškai tą rytą į įstaigą galima patekti tik pro vienas duris, todėl kiekvienas  atėjęs būna apdainuotas, nusakyta kas ateityje laukia, pagydytas, pavaišintas. Aišku ne už ačiū, blynais arba pinigėliais reikia kelią išsipirkti. Neapseita be Lašininio ir Kanapinio kovos, Morės deginimo, šokių ir žaidimų. Aplankyti ir palinksminti  artimiausi įstaigos kaimynai.

LIETUVOS GIMTADIENIS -VASARIO 16-OJI

Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą,
išaugusį iš pelenų,
kaip savo rūpestį didžiausią,
kuriuo lyg vieškeliu einu...
               (Justinas Marcinkevičius)


Tautine giesme, vaikų lopšelio - darželio ,,Žiogelis" mažieji,  papuoštoje salėje, pradėjo švęsti Lietuvos gimtadienio šventę. Buvo čia ir šokių, ir dainų, ir žaidimų, ir pačių gražiausių žodžių Lietuvai iš mažų širdelių.

ARKLIO METAIPagal kinų horoskopą, sausio 31 dieną prasidėjo, arklio metai.  Mūsų lopšelio - darželio ,,Žiogelis" vyresnieji vaikai sukvietė bendruomenę  į naujų metų pradžią, bet pasiūlė švęsti lietuviškai. Juk lietuviui nuo seno arklys buvo mylimiausias, protingiausias ir labai gerbiamas gyvulys. O jau ką bekalbėti apie anykštėnus.  Su vyresniaisiais vaikais sukūrėme kūrybinę - meninę inscenizaciją  apjungiančią  papročius, darbus ir pramogas. Vyko čia ir arimo darbai, ir piršlybos, ir naktigonė, ir išjojimas į karą Tėvynės ginti. Visus linksmino: Tėja, Aurėja, Samanta, Tėja, Kornelijus, Kastis ir Karolis.

Šventę užbaigė visų apdovanojimas Niūronių kalvės kalvio Genadijaus kaltomis pasagomis, bendra daina ir aišku avižiniais sausainiais su arbata. Anykščių vaikų lopšelio - darželio ,,Žiogelis" vaikai - skelbia : Arklio metai prasidėjo !